Понеділок, 25.05.2020, 06:07
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
    Головна Структура Реєстрація Вхід Вихід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Друзі сайту
НУШ
СТЕМ-Освіта
МОН України
ХОІППО
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької ОДА
Обласні/Електронні олімпіади
ХОЦНТТУМ
Вчитель-новатор
"Партнерство в навчанні"
Intel "Навчання для майбутнього"
УЦОЯО
ВРЦОЯО
РМЦ I*EARN-Україна
Діти України
Мережа УРАН
Сайт технічної підтримки УРАН у Хмельницькій області

Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України
Сайт Педагогічна преса
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та науці району

Районна цільова програма
„Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та науці району
на 2007-2010 роки”

Характерною рисою сучасного етапу розвитку суспільства є проникнення інформаційно-комунікаційних технологій (далі - ІКТ) в усі сфери громадського життя.
Суспільство, що інтенсивно змінюється, задовольняє освітні потреби, які є наслідком соціально-економічного розвитку, саме засобами ІКТ. Інформація та наукове знання стають головними продуктами економічної діяльності суспільства. ІКТ - найбільш важлива складова розвитку, бо є засобом, який забезпечує неперервність процесу навчання.
Це вимагає певних нововведень у навчально-виховний процес з урахуванням того, що сучасний рівень розвитку ІКТ значно розширює можливості доступу до інформації для викладачів та учнів, підвищує ефективність управління освітньою установою як соціально-педагогічною системою, спрощує інтеграцію регіональної системи освіти в загальнодержавну і світову, значною мірою сприяє доступу до міжнародних джерел інформації в галузі освіти, науки та культури, створює середовище, метою якого є підготовка майбутнього покоління до життя в інформаційному суспільстві та інше.
Районна цільова програма „Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та науці на 2007-2010 роки” (далі - Програма) є результатом комплексно-цільового підходу до подальшого розвитку соціально-педагогічної системи району на шляху до інформаційного суспільства шляхом розробки відповідних програм.
Соціальна ефективність реалізації Програми полягає в забезпеченні рівного доступу до отримання та використання інформації вчителями та учнями села. Створення умов для навчання дітей-інвалідів, дистанційної освіти всіх учасників навчально-виховного процесу. Запровадження Програми дасть можливість підключити всі заклади освіти до мережі Інтернет з використанням сучасних технологій та значно знизити показник щодо кількості учнів на 1 комп’ютер.
Головною метою програми є:
підготовка підростаючого покоління до повноцінної плідної життєдіяльності в інформаційному суспільстві, підвищення якості, доступності та ефективності освіти.
Метою Програми є:
виконання вимог указів Президента України від 4 липня 2005 року  № 1013/ 2005 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», від 20 жовтня 2005 року № 1497/ 2005 «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2005 року № 1153 «Про затвердження Державної програми "Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці на 2006-2010 роки».
Програма спрямована на досягнення таких цілей:
 • підготовка підростаючого покоління до повноцінної плідної життєдіяльності в інформаційному суспільстві, підвищення якості, доступності та ефективності освіти;
 • розвиток особистісних якостей учня та його адаптація у світовому інформаційному просторі;
 • формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
 • інтенсифікація навчання і виховання за рахунок використання ІКТ;
 • удосконалення науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу;
 • оптимізація управління освітою на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Завданнями Програми є:
 • Оснащення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними навчальними комп’ютерними комплексами та мультимедійними системами для підтримки навчально-виховного процесу, бібліотечної справи та управлінської діяльності.
 • Забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів та установ освіти ліцензійним базовим програмним забезпеченням (операційні системи, офісні програми) та електронними засобами навчального призначення для навчально-виховного процесу й управлінської діяльності.
 • Оснащення загальноосвітніх навчальних закладів та установ освіти сучасними телекомунікаційними засобами виходу до глобальної всесвітньої мережі Інтернет за сучасними технологіями.
 • Створення локальних внутрішкільних, районних інформаційних освітніх мереж, входження до єдиної обласної інформаційної освітньої мережі з комп’ютерно орієнтованою технологією збирання та опрацювання інформації.
 • Створення системи формування електронних інформаційних ресурсів освіти області, розробка баз даних для автоматизації обліку, накопичення інформації.
 • Організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників у напрямі використання сучасних ІКТ в професійній діяльності.
 • Удосконалення діяльності інформаційно-сервісних центрів (лабораторій комп’ютерних технологій в освіті) для супроводження інформатизації та комп’ютеризації освітнього процесу.
 • Організація розробки та впровадження дистанційних курсів на основі сучасних Iнтернет-технологій.
Пріоритетні напрями програми:
 • Оснащення закладів освіти сучасними засобами інформаційних технологій.
 • Удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
 • Інформатизація навчально–виховного процесу, використання у процесі вивчення шкільних навчальних дисциплін педагогічних програмних засобів на базі сучасних комп’ютерів, мультимедійного обладнання, телекомунікаційних мереж тощо.
 • Подальше удосконалення вивчення предмету «інформатика».
Управління освіти, молоді та спорту Шепетівської РДА © 2020
Пошук по сайту
Безкоштовний хостинг uCoz