П`ятниця, 29.05.2020, 20:20
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
    Головна Структура Реєстрація Вхід Вихід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Друзі сайту
НУШ
СТЕМ-Освіта
МОН України
ХОІППО
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької ОДА
Обласні/Електронні олімпіади
ХОЦНТТУМ
Вчитель-новатор
"Партнерство в навчанні"
Intel "Навчання для майбутнього"
УЦОЯО
ВРЦОЯО
РМЦ I*EARN-Україна
Діти України
Мережа УРАН
Сайт технічної підтримки УРАН у Хмельницькій області

Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України
Сайт Педагогічна преса
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Головна » 2012 » Лютий » 2 » Обласний семінар начальників управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій
10:38
Обласний семінар начальників управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій
31 січня 2012 року на базі відділу освіти Шепетівської райдержадміністрації відбувся обласний семінар начальників управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій з питання «Стратегія розвитку освіти України: основні завдання і шляхи реалізації в регіоні».
В семінарі взяв участь голова Шепетівської районної державної адміністрації Адамець І.К., представники органів місцевого самоврядування, працівники управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
З питання «Стан та перспективи розвитку освіти в області» виступив начальник обласного управління освіти і науки Очеретянко В.І.. Він відзначив основні стратегічні цілі та завдання 2012 року в освіті, акцентував увагу на основних завданнях позашкілля, першочергових заходах акції «Дай руку, першокласнику!», на процесах оптимізації мережі  навчальних закладів області.
У роботі семінару взяв участь начальник головного фінансового управління Хмельницької обласної державної адміністрації Пенюшкевич С.А., який наголосив на необхідності покращення ведення обліку необоротних активів, звернув увагу на облік земельних ділянок та дав відповіді на ряд запитань.
На питаннях дотримання нормативно-правових вимог як умови успішної управлінської діяльності та забезпечення ефективної роботи практичного застосування окремих норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників у поточному навчальному році виступила Бенеда Т.І., старший викладач кафедри менеджменту та освітніх технологій Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
З великим зацікавленням присутні прослухали презентацію Гуменюк В.В., кандидата педагогічних наук, доцента  з питання  «Модернізація управлінської діяльності як фактор реалізації освітньої стратегії в регіоні».
Досвідом роботи з питань управлінської діяльності щодо шляхів реалізації стратегії розвитку освіти в сільському регіоні поділився начальник відділу освіти Шепетівської райдержадміністрації Дзяворук П.Ф.
Презентаційно-аналітичний модуль пройшов на базі дошкільних та загальноосвітніх закладів району.
У Плесенському дошкільному навчальному закладі учасники семінару ознайомилися з предметно-розвивальним середовищем як чинником всебічного розвитку дитини, у Ленковецькому дошкільному навчальному закладі – з особливостями фінансування закладу.
Директор Плесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Капелюх Т.М. розповіла про роботу над створенням власної освітньої моделі громадсько-активної школи. У Ленковецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів керівник закладу Безкоровайна Г.Г. презентувала управлінський проект «Вектор успіху», а голова товариства «Поділля» Вичавка І.І. розповів присутнім про спільну роботу  педагогічного колективу, батьків та ТОВ «Поділля» щодо створення комфортних умов праці вчителів та учнів. Сільський голова Ковальський М.М. поділився досвідом з питання подвійного фінансування дошкільного навчального закладу.
На захід було запрошено Шапочук Світлану Іванівну, бабусю учениці 10-го класу Ленковецької зош І-ІІІ ступенів з с. Вишневе, яка з вдячністю відгукнулася про роботу педагогічного колективу школи та безболісну адаптацію дітей з с. Вишневе в процесі реорганізації Вишневецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
На базі цієї школи відбувся і круглий стіл з питань програмно-цільового підходу до управління розвитком освітнього закладу, який провів Очеретянко В.І., начальник управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук. В  обговоренні питання виступили голова Шепетівської райдержадміністрації Адамець І.К., який коротко проаналізував роботу відділу освіти, педагогічних колективів в світлі реалізації Національного плану дій на 2012 рік, Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», в.о ректора Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти С.В.Білошицький  та Блажиєвська В.М., начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки  Хмельницької обласної державної адміністрації.
Під час обговорення підсумків семінару учасники відзначили ті позитивні напрацювання, які є в районі, щодо тісної співпраці відділу освіти та районної влади, розвитку дошкільної освіти: відкриття днз, додаткових груп у дошкільних закладах, 100% охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку; роботи освітніх округів, на базі яких забезпечується до профільна підготовка та профільне навчання; роботи позашкільного закладу оздоровлення та відпочинку, де щорічно безкоштовно оздоровлюється 100 дітей пільгових категорій та обдарованих дітей з використанням бази Шепетівської водолікарні; виконання програми «Обдаровані діти»: робота школи олімпійського резерву, міжшкільних факультативів, як на базі методичного кабінету, так і опорних шкіл ( до трьохсот чоловік є слухачами факультативів). Налагоджена система стимулювання праці як педагогів, так і школярів. Це запровадження районних учнівських стипендій (20 чоловік щомісячно), районна педагогічна премія ім.. Островського  (8 чоловік щорічно), дошка пошани «Кращі освітяни району».
Учасники семінару відвідали музей Героя Радянського Союзу І.Поліщука, який діє в приміщенні школи.

     
Категорія: новини | Переглядів: 365 | Додав: Odmin | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Відділ освіти, молоді та спорту Шепетівської РДА © 2020
Пошук по сайту
Безкоштовний хостинг uCoz