11.03.2015 року атестаційною комісією Управління освіти, молоді та спорту розпочато атестацію Великошкарівського навчально-виховного комплексу "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"
Про це зазначив заступник Міністра освіти і науки України під час дискусійної панелі, присвяченій реформуванню сучасної освіти, яка відбулася в рамках Міжнародного фестивалю неформальної освіти 5 березня у Київському Палаці дітей та юнацтва.
За словами Павла Полянського, багато дітей та молоді втрачає мотивацію до навчання у його звичному розумінні – як опанування інформації. Реформа української освіти має це змінити і повернути молодим людям інтерес до навчання. Зокрема, у новому Законі «Про освіту», який розробляють, обов’язково буде закладено можливість освіти впродовж життя. «Це паралельна стежка до традиційної, певною мірою застарілої сьогодні класно-урочної системи, яка дасть людині можливість донавчатися навіть у зрілому віці. Разове навчання – за принципом «вивчив раз на все життя» – уже не спрацьовує»,- сказав Павло Полянський.
Міністерство освіти і науки повідомляє про оприлюднення на офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») програм з навчальних предметів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році.
5 березня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України пройшов вебінар за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігоря Лікарчука, під час якого він відповів на запитання майбутніх абітурієнтів щодо особливостей визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році. Вебінар проходив в он-лайн режимі на Освітньому порталі «Педагогічна преса».
Ігор Лікарчук зазначив, що результати ЗНО, починаючи з 2015 року, будуть визначатися за допомогою порогового балу «склав/не склав». Абітурієнти, які не подолають пороговий бал, не зможуть вступати до вищих навчальних закладів цього року. Результати ж тих, хто подолає пороговий бал, будуть визначатись за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. За словами директора УЦОЯО, пороговий бал буде визначено з кожного предмета після закінчення тестування, і яким він буде – наразі невідомо.
Прийміть щирі вітання з Весною і Міжнародним жіночим днем!
Ви наповнюєте життя яскравими фарбами, спонукаєте до творчих звершень і успішних справ.
Тож нехай Весна посилає міцне здоров’я, чисті почуття, яскраві події, світлі сподівання, мрії, душевний комфорт. Нехай у Вашому життєвому саду завжди квітнуть найщиріші почуття любові і дружби, злагоди і благополуччя, високого натхнення і неповторності, впевненості і оптимізму, а благодатний весняний дощик зрошує сад пречистим бажанням жити, творити, дарувати надію.
Дорогі жінки! Вашими молитвами тримається сім’я, родина, Україна! Нехай буде почутим голос миру, материнства, віри і розуму. Нехай прийдешній день разом з весною несе мир, радість, тепло сердець, взаєморозуміння, силу великого терпіння, силу розуму і мудрості.
Хай здійсниться все задумане і ніколи не міліє джерело жіночих бажань, бо чого хоче жінка, того хоче Бог! Вічної молодості і завжди ВЕСНИ у будь-яку погоду!!!
Начальник управління освіти, молоді та спорту Н. Грабельнікова
Голова районної профспілки працівників освіти В. Адамець
Шановні вчителі, які наступного навчального року працюватимуть з учнями 4-х та 7-х класів!
2 березня розпочався другий етап конкурсного відбору підручників для 4-х і 7-х класів. Відповідно до Положення про конкурс на цьому етапі підручники обираєте саме ви; лише педагог має визначити, який підручник варто використовувати у навчанні дітей, щоб давати їм якісні знання.
У період з 2 по 20 березня на порталі репозитарія навчального контенту (ua.lokando.com) за ваш вибір змагатимуться близько 220 оригінал-макетів конкурсних підручників. Вчителі можуть передивлятися та завантажувати скорочені варіанти оригінал-макетів підручників (60 сторінок і зміст) без будь-яких перешкод і реєстрації на порталі. Із 3 березня для зареєстрованих учителів наданий доступ до захищених повних версій підручників, згрупованих за номінаціями. Вони можуть бути встановлені на вчительських комп’ютерах, а також завантажені школою.
Відкрийте репозитарій (ua.lokando.com), перейдіть на сторінку «КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ» - і Ви знайдете усю необхідну інформацію, а також відео, що демонструє, як знайти і передивитися запропоновані для відбору підручники. Просимо кожного учителя ретельно вивчити зміст кожного підручника з вашого предмета та обрати один із них. Результати відбору підручників учителями має подавати навчальний заклад у відповідності до Положення про конкурс.
За перебігом відбору підручників можна стежити на сторінці порталу «КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ», веб-сайтах МОН України та Інституту модернізації змісту освіти.
Переконані, що участь педагогів у відборі нових підручників є важливим кроком до підвищення якості української освіти та виховання конкурентоспроможної української молоді в європейському освітньому просторі.
Міносвіти пропонує запровадити тритижневу літню школу англійської мови на базі середніх шкіл
В школах влітку відкриються мовні табори
Міністр освіти і науки Сергій Квіт анонсував створення загальноукраїнського волонтерського проекту, метою якого стане проведення мовних літніх таборів, що має охопити всі школи країни. Про це він повідомив під час наради з директорами обласних департаментів освіти і науки.
"Тут не може бути ніяких рознарядок або відсотків охоплення, але по можливості ми хотіли долучити до проекту всі школи", - зазначив міністр.
Він повідомив, що діти перебувають в школах у червні місяці в оздоровчих таборах, які насправді не виправдовують себе, тому в цьому році Міністерство освіти пропонує зробити тритижневу літню школу англійської мови на базі загальних середніх навчальних закладів.
"Ми привертаємо увагу суспільства до вирішення цієї проблеми, тому що не має сучасної освіти без англійської мови", - наголосив міністр.
За словами Сергія Квіта, в майбутньому Міністерство освіти і науки планує розробити соціальну програму вивчення англійської мови.
"Питання вивчення англійської мови – одне із ключових питань освіти", - підкреслив міністр.
За його словами, до проекту літніх таборів МОН залучатиме українські волонтерські організації та окремих волонтерів з різних країн, які є носіями мови. Методичні розробки вивчення англійської мови у літніх таборах, надані американськими, британськими та канадськими організаціями, будуть розміщені на сайті Міністерства освіти і науки.
"Літня школа англійської мови – це один із найважливіших проектів міністерства загальнонаціонального значення", - наголосив Сергій Квіт.
3 березня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання міжвідомчої наради щодо виконання завдань Рекомендацій парламентських слухань з питань освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення дітей з порушеннями психофізичного розвитку, в тому числі дітей з інвалідністю.
Фахівці Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики спільно з представниками недержавних організацій визначили механізм ефективної міжвідомчої взаємодії з реалізації прав дітей з особливими потребами у відповідних сферах, обговорили порядок взаємодії закладів охорони здоров’я, освіти та соціального захисту населення під час супроводу таких дітей, надання послуг дітям в інклюзивному середовищі шляхом залучення коштів, зокрема ресурсів громадських організацій, благодійних фондів.
Завзято обговорювалося питання можливості закріплення на законодавчому рівні принципу «гроші ходять за дитиною», щодо можливості передачі коштів з державного та місцевих бюджетів до закладу, який обрали батьки дитини для отримання освітніх, соціальних та інших послуг. Підтримано також необхідність залучення закладів освіти до системи державно-приватного партнерства.
Всі учасники засідання відзначили важливість розроблення та прийняття на офіційному рівні стандарту послуги «раннє втручання» - комплексної системи послуг сім`ї, в якій народилася дитина з неповносправністю чи ризиком розвитку такої. Адже ця система послуг скерована на раннє виявлення, терапію та профілактику порушень розвитку дитини та функціонування її сім`ї і забезпечується мультидисципліонарною командою фахівців.
5 березня о 15:00 на сайті Освітнього порталу “Педагогічна преса” відбудеться вебінар “Особливості визначення результатів ЗНО-2015″ за участі директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука.
До старту зовнішнього незалежного оцінювання залишається дедалі менше часу, а у майбутніх абітурієнтів і досі немає відповідей на багато запитань. Щоб остаточно пояснити особливості проведення ДПА та ЗНО-2015, УЦОЯО спільно з Освітнім порталом “Педагогічна преса” організовують вебінар за участі Ігоря Лікарчука.
Під час прямого включення із зали засідань МОН Ігор Лікарчук дасть відповіді на запитання щодо визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року, зокрема, визначення «порогового бала» та результатів державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього оцінювання.