28 серпня управлінці та педагоги району зібралися на засідання колегії управління освіти, молоді та спорту Шепетівської райдержадміністрації. На колегії розглянуто питання «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої освіти району у 2013-2014 навчальному році та завдання на 2014-2015 навчальний рік».
У роботі колегії взяли участь голова районної державної адміністрації Дорощук Микола Федорович та заступник голови районної ради Бузиль Віталій Володимирович.
Цьогоріч колегія розпочалась дещо незвично, адже зібралися освітяни у досить складний для країни час. Саме тому звучали слова про Україну, її нескорений народ. Також хвилиною мовчання вшановано пам'ять тих, хто віддав своє життя за державну цілісність України.
З доповіддю на колегії виступила начальник управління освіти, молоді та спорту Грабельнікова Наталія Миколаївна. В обговоренні доповіді взяли участь директор Пліщинської зош І-ІІІ ступенів Ткачук Р.М., вчитель історії цієї ж школи Сміховський В.В., методист РМК Мороз О.О., психолог Грицівської зош І-ІІІ ступенів Дубина О.Д., заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Шепетівського центру первинної медико-санітарної допомоги Платаш Т.В..
З вітальним словом до присутніх звернувся голова РДА Дорощук М.Ф.
Наразі зміни внесені до програми з Історії України 10-11 класу не остаточні. Як повідомляє інтренет видання osvita.ua з посиланням на прес-службу МОН, триває громадське обговорення наданих пропозицій. Пропозиції до проекту програми можна надати до 20 серпня 2014 року на адресу: r_yevtushenko@mon.gov.ua.
Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» структуру навчального року встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням із місцевими органами управління освітою.
І семестр – з 1 вересня до 26 (27 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня;
ІІ семестр – з 12 січня до 29 (30) травня.
Канікули рекомендуємо провести в такі терміни:
осінні з 27 жовтня до 2 листопада;
зимові з 29 грудня до 11 січня;
весняні з 23 до 29 березня.
Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової (12-21 травня), основної (1-8 червня) і старшої (22-28 травня) школи.
У 2014/2015 навчальному році передбачається проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової школи у вигляді підсумкових контрольних робіт з трьох предметів: читання, української мови та математики.
Державну підсумкову атестацію для учнів основної та старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів (11 клас) чи школи (9 клас) за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.
Вручення документів про освіту рекомендуємо провести для випускників 9-х класів 10-11 червня, 11-х класів – 30-31 травня.
Рішення про доцільність проведення навчальної практики та навчальних екскурсій загальноосвітні навчальні заклади приймають самостійно.
Окрім того, з методичними рекомендаціями щодо організації навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах і вивчення базових дисциплін в основній школі можна ознайомитися у листі Міністерства № 1/9-343 від 01.07.2014.
З методичними рекомендаціями з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році можна ознайомитися у листі Міністерства № 1/9-376 від 25.07.2014.
Ось і настала літня пора. А разом з нею – довгоочікуваний відпочинок. Тож невипадково саме в ці дні гостинно відчиняють перед дітворою двері табори відпочинку. Розпочинаються табірні зміни.
13 червня розпочав свою роботу і дитячий позашкільний заклад оздоровлення та відпочинку заміського типу “Здоровיя”, що працює на базі Рудня-Новенської зош І ступеня.
Управління освіти, молоді та спорту ШРДА повідомляє, що за результатами конкурсу «Передача в оренду частини приміщення Грицівської ЗОШ І-ІІІ ступенів» було визначено переможця, яким стала Ганаба Галина Володимирівна.
Міністерством освіти і науки України затверджено зміни до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (накази від 29.05.2014 № 664 та від 29.05.2014 №657).
Відмінено обов’язкове вивчення другої іноземної мови, починаючи з 5-го класу. Водночас для навчальних закладів, де є відповідне кадрове та навчально-методичне забезпечення, а головне – бажання учнів та їхніх батьків, розроблено варіант Типових навчальних планів, який дозволяє вивчати дві іноземні мови.
Розроблено варіант Типових навчальних планів, що передбачають вивчення мови національної меншини, зокрема, російської. Також значно збільшено кількість годин на вивчення рідної мови у школах з навчанням мовами національних меншин.
Розроблено варіант Типових навчальних планів, яким передбачено вивчення етики чи курсів духовно-морального спрямування (християнської етики та ін.) у 5-6 класах. При цьому курси духовно-морального спрямування можуть впроваджуватися лише за умови письмової згоди батьків усіх учнів класу та за наявності підготовленого вчителя.
Перерозподілено години на вивчення алгебри і геометрії у 7-му класі: на вивчення алгебри – 2,5 години, геометрії – 1,5.
Розроблено варіанти Типових навчальних планів для вечірніх (змінних) шкіл.
Внесено зміни і до навчальних планів для старшої школи, а саме: на півгодини збільшено час на вивчення предмета «Захист Вітчизни».
Сьогодні у школах радісне і дещо сумне свято. Останній дзвоник! Скільки в ньому спогадів, мрій і сподівань, радості і сміху, світлої печалі . . . Які ніжні почуття охоплюють душу! Переповнює серце любов до життя, до своєї юності, до друзів, до вчителів, батьків.
15 травня на базі управління освіти, молоді та спорту Шепетівської райдержадміністрації відбулась нарада директорів пришкільних таборів з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей Шепетівського району влітку 2014 року.
В обговоренні питань, пов’язаних з оздоровленням дітей, взяли участь начальник управління освіти Грабельнікова Н.М., завсектором молоді та спорту управління освіти Ільчук Л.С., лікар з гігієни дітей та підлітків Шепетівського управління Держсанепідемслужби Шевчук С.С., інспектор відділу контролю за особливо важливими об¢єктами та новобудовами Центру забезпечення діяльності ГУ ДСН у Хмельницькій області лейтенант служби ЦЗ Григоренко В.О.
В ході наради на управлінському рівні зосереджено увагу присутніх на основних аспектах організованого початку оздоровлення. Так, початок оздоровчої кампанії-2014 в районі розпочнеться з 1 червня. Табірні зміни триватимуть 21 день та 14 днів. Працюватимуть 32 пришкільні табори та Рудня-Новенський дитячий позашкільний заклад оздоровлення та відпочинку заміського типу «Здоров’я», який розпочне роботу 10 червня (тривалість першої зміни 21 день, путівки безкоштовні).
Друга частина наради пройшла у формі методичної панорами знахідок та презентацій цікавих форм діяльності освітян щодо роботи пришкільних таборів: майстер-клас Сніховської Н.А., директора табору «Лідер»( Судилківська зош І-ІІІ ст.), майстер-клас заступника директора з навчально-виховної роботи Каплан І.В. та методиста Вознюк Л.М., (Грицівська школа сприяння здоров¢ю), майстер-клас з бісероплетіння керівника клубу «Берегиня»( Грицівська ШСЗ).
Захоплюючим елементом панорами став флешмоб, організований з учасниками наради керівником оздоровчого гуртка «Імідж» Поліщук А.О.( Грицівська ШСЗ).